Најдобриот совет на производи за деца

Зелка лепенка деца: Фантазијата продолжува

А- А А +

Вирџинија Дејвис, кукла Читач

Луѓе сонуваат магија, и тие кажуваат приказни за магични работи, и секое дете верува во магија.

Но, во Грузија, само во текот Yonah планината, таму лежи долината што навистина е магично место. Тука Koosas искачи на дрвјата, и зајаче Пчелите голтка нектар од магичен растенијата, и Furskins живеат во планините, а расте огромна зелка лепенка дека е dusted секоја ноќ од зајаче пчелите со посебен магија прашина.

Xavier Робертс израснал во оваа долина, и слушнале приказни за тоа како бебиња дојде во светот со тоа што се наоѓаат под зелка лист, или падна во зелка лепенка со "Полковникот Штркот".

Младиот Робертс секогаш знаеја дека тој бил предодреден за нешто посебно и прекрасен затоа што тој е роден на Ноќта на вештерките и дека е еден магичен момент.

Кога Ксавиер стана еден млад човек тој дизајниран партал кукла, а имаше дами кои живееле во долината направи кукли за него. Отиде до сите дворот на продажбата и купи сите бебе облека, тој може да се најде, и облечени неговите кукли.

Тогаш тој натовари кукли во кутии; облекоа своите десет галон каубојска шапка и неговите најдобри фармерки, и се става на кутии на кукли во задниот дел од неговиот жолт Фолксваген буба и отиде во болвата пазари и занает покажува обидуваат да ги продадат овие кукли кои ги нарекол " малку луѓе. "

Кукли беа многу "Домашен" со лице само вистинска мајка може да сакаат. Тие имаа повлече од некој се обидува да подарите cuddly бесплатно мачиња или радосна кученце. Секое дете е велејќи: "awwww ... Јас може да потрае една дома?"

Во 1978 година, Ксавиер купи Клиниката лекар дека е на плоштадот во Кливленд, Грузија од 1930. Таму тој засадени неговата "Магичен дрвото", каде бебиња расте во сенка на дрво, беа повлечени од мајка зелка кога отиде на работа и даде шут на "imagicillian" откако таа проширени седум листови распаѓа. На клиниката имаше расадник за новороденчиња, училиште, и подарок продавница.

Xavier одлучи малку луѓе не треба да се продаваат како ако тие немале чувства. Тој постави усвојувањето процес, каде што новиот родител име нивното бебе, потпишан донесување документи, и го кренаа својот раце и се заколна да се грижи за нивното бебе.

Во раните 1980-играчка друштво "Coleco" пријде Ксавиер за правење на мали, масовно произведени верзија на малите луѓе и нарекувајќи ги "зелка лепенка деца." Децата ќе имаат усвојување документи, но тие ќе имаат винил глави и исто како и Малку луѓе ... не две ќе биде токму така. Подоцна лиценцата ќе помине Мател и други. QVC имаше поле ден со нив и воведе децата во земјите во целиот свет.

Зелка лепенка деца стави на магичен долината на Белата Каунти Грузија на мапата и стана најголем широко се продаваат играчки во историјата. На Божиќ на 1983 година, беше за сите деца. Камиони беа пријавени киднапиран на пат кон играчки Р "нас и имаше приказни на луѓе држи кукли откуп. Луѓето плаќа стотици за кукла чиј предложи малопродажната цена е само $ 20.

Децата добија индустрии врвот играчка на годината награди.

Потоа дојде собирачи на оригиналниот деца и нивните винил колеги. Тоа беше само по Виетнамската војна и светот е подготвен да верувам во фантазија.

Xavier започнува да прави лични настапи во донесувањето центри и во "Babyland", како што сега се нарекува Клиниката во Кливленд. Тој рака ќе го потпише кукли и веднаш нивната вредност скокна до Небото.

Настани се одржаа во "Babyland" како што се осветлување на дрвото Божиќ и Велигден јајце лови. Наскоро busloads на младешките гледачи доаѓаат на "Babyland" да земе дел во магија. Над 250.000 луѓе годишно сведоци на раѓањето на зелка лепенка дете. Досега печ произведени над 125 милиони деца.

Пред неколку години, како економијата слабееше, Ксавиер затвори сите усвојувањето центри и донесе оригиналниот деца дома на спиење во магичен долина каде што се родени.

Во мај 2010 година, Ксавиер Робертс имаше својата прва потпишувањето партија во седум години. Xavier, повеќе не е момче, туку средна возраст човек со бела коса и бела брада уште спортски своите десет галон шапка, го поздрави своите фанови во нова "Babyland Општа болница."

Воведена е нова верзија на оригиналниот деца наречен "Skyland издание."

На новата болница се наоѓа на околу три милји од старата болница на 650 хектари и е три приказна јужниот палата. Таа има 67 грчки стил колони и 200.000 квадратни стапки wraparound тремот, плочка подови, породилното одделение, чекалната на татко и движење активира аниматроника.

Најголемата нов изум е сонограм кој скенира мајка зелка и кажува дали новиот дете е момче или девојче. Се испоставува розова за едно девојче и сино за момче.

На новата болница ќе вработи многу од локалните жители на Белата округот и да помогнат нивните економија, бидејќи Хавиер сака му ја врати магијата долина каде неговиот сон дојде до реализација.

Оваа магија земјиште отпаѓаат само околу деведесет минути од Атланта, изразува каде панди чекаат во зоолошката градина. Атланта има најголем аквариум на нацијата, и американски девојка има една продавница во ногата северно од градот. Во болницата Babyland се наоѓа на само дваесет милји од волшебна алпски германски град наречен "Хелен", кој изгледа како да е намален право надвор од бајката.

Значи, ако имате деца или не сте кукла ентузијаст ... тоа треба да биде голем летен одмор дестинација.

(Koosas, Furskin мечки, и зајаче Пчелите се кадифен суштества креирани од Ксавиер Робертс)

Оставете Одговор

CAPTCHA Image
Освежи ја сликата
*