Најдобриот совет на производи за деца

Д-р играчки е Интервју: Кливленд Обичен дилер

А- А А +

Трендовски играчки како Жу Жу миленичиња доаѓаат и си одат, но класици како Плеј-DOH ни даде траен забава
Од Кливленд Обичен дилер , 20 Февруари 2010

Оваа година, Жу Жу миленичиња хрчаци се сите бес.

Малку кожен роботи фатени на како зелка лепенка играчки од недалечното минато.

На American International играчки саем се одржа во Њујорк оваа недела, и ѕвездите од шоу основана тема на пристапни хај-тек. На Жу Жу миленичиња хрчак беше симпатична и смешен, но цената точка беше атрактивен, исто така. Таа дојде во под $ 10.

Меѓу другите нови играчки кои добија високи оценки беше кадифен Танц Star Мики. За 69,99 $, овој глушец Дизни оди, зборува и танци. Војна на ѕвездите Сите Терен Оклопни транспорт е модел од "Империјата го возвраќа ударот" филм. Таа има 20 "Војна на ѕвездите" фигури. За 99,99 $, таа вклучува акција фигура и посебен простор велосипед велосипедист.

Храна Мрежа е јасно што белег на младинската култура. На лесен Печете рерната е retooled за 29,99 $. Dairy Queen создаде мешаница со Спин мајстор Blizzard творецот, исто така, за 29,99 $.

Но, додека трендовски игричка доаѓаат и си одат секоја година, се иконски играчки кои биле околу генерации. Одбор игри како Монопол и поим се уште се силни продавачи. Сложувалки уште скокнев од полиците. На Hula-Хоп уште продава. Зборувавме со Stevanne Ауербах, играчка експерт и истражувач од Калифорнија кој оди со прекар д-р играчки. Таа е автор на "паметна игра Smart играчки. Како да се подигне дете со висок PQ"

Ја прашав за жалбата на одборот игри и други играчки кои стојат на тестот на времето.

Д-р играчки: "На класици се евергрини и goldies, оние што издржуваат и да се обезбеди траен задоволство. Монополот е голема и понатаму е омилен. Како што не драсканици, кариера или живот, бидејќи на добивање заедно и поврзување во лице. Тоа е она што го прави играње игри посебно.

ПД: Зошто луѓето се врати на овие играчки низ генерации?

Д-р играчки: "класици ги потсети луѓето на нивното детство радости. Семејството заедно. Играње со пријатели. Фрлање фризби. Скокање јаже. Сакате да го намалите дебелината во Америка? Испрати секое дете скок-јаже, со Hula-Хоп и фризби. "

ПД: нишалото ќе се свртат настрана од технолошки играчки и кон акција играчки?

Д-р играчки: "Тоа е време за оживување на забава и разиграност, врз основа на она што е добро, безбедно и цврсти. На радост на игра не е определено од колку ќе потроши. Како забава на создавање со картонска кутија. Тоа е квалитетот на разиграност на играчи. Интеракции, спонтаност и хумор. На забавата заедно и изненадувања. "

ПД: Класичниот играчки чини да остане со деца, како тие растат.

Dr.Toy: Моќта на игра носи од внатрешниот дете. . . без оглед на возраста. Игра им помага на играчите се развива во домот, на работното место и училиштето. "

ПД: Како си игра со играчки или игри поучни "?

Д-р играчки: "Пушти гради размислување и тимска работа. Деца ги реши проблемите кога тие играат со заедничка работа. Шах, изградба играчки или креативни работи како создавање на играта се само некои од вредностите на играчки кои се класици.

ПД: Значи класичен играчки се добри за возрасните премногу?

Д-р играчки: "Земи фризби и да почне фрлање. Да видиме колку брзо насмевки се врати. Започне изградба со строител Постави или играње со Плеј-DOH, и да видиме колку брзо ќе може да ги реши проблемите. Можете брзо ќе биде порелаксирано и помалку стрес. "

Оставете Одговор

CAPTCHA Image
Освежи ја сликата
*