Најдобриот совет на производи за деца

Па сакате да се направи (или да го продаде, или пазар) играчки.
Сега што?

А- А А +

Дејвид Е Fitzgibbons, КЗК
Извршниот Барај група

Здраво на сите. Пред да ви кажам што да правам, мислам дека е важно да ви кажам што да не го стори. Да почнеме со тоа, никогаш не плаќаат поединечни да добиете работа! Мислам дека ова е сериозен губење на вашите пари и, етички, имам тешко време за прифаќање на фактот дека (инаку квалификувани) индивидуално треба да плаќаат за работа. Доста рече.

Дали сте се смета за користење на услугите на агентот? Па ти треба, а еве зошто. За да започнете with.he 's free! А агентот се контактира со (играчка) компанијата и побара да се најде некој поединец, па тие се една основа на законот, а не сте. Еден добар агентот ќе се запознаете со вас и вашите потреби. Овој голем агентот секогаш ќе бидат достапни да разговара со вас и ќе и секогаш, секогаш ви се јавиме во навремено (имам 21 час цел, никогаш не било подолго). Важно е да се навистина доставуваат до вашите агентот затоа што тој или таа слуша сите најдобри scuttlebutt и знае малку за многу и многу за малку. Овој одличен агентот е поврзан и знае people.people кои можат да ви помогне да најдете дека навистина голема играчка можност!

Вашите лични агентот треба да ти бидат советување за вашата биографија и нудат кариера, совети кога тоа е соодветно. Оваа неверојатна агентот ќе се гледа за ваш најдобар интерес и само може да се нарече од ведро небо за да дознаете како вас и вашите деца и мачки се doing.he навистина се грижи за вас, бидејќи без тебе, тој не може да биде успешна.

Треба да се биде удобно со вашиот агентот и ги сметаат за предност во вашиот "кариера банка". Оваа предност цени текот на времето и можат да бидат повлечени, со профит, или пак само може да натрупа интерес се додека еден ден што тој го нарекува со тоа "милион долари работа". Се разбира, ова не е еднонасочна улица. Задржи во допир со вашиот агентот и да ги информираат на секоја промена што сте имале во вашата работа или (најважните тука) кога ќе се пресели или менува телефонски броеви! Ако имав една тула за секој пат кога голем кандидат изгуби можност, бидејќи не можев да ги најдам, јас би имале шест Гаража до сега. Па останете во контакт со вашиот нов пријател, вие не ќе го жалам.

Сметаат дека ова анегдота. За мене, играчката индустрија е голема песок и луѓе како мене и тебе се малку ситни зрна песок. Во овој песок играчка еден зрно песок трие против 7 други зрна (или на луѓето). Запознајте се со една личност во индустријата за секој ден од седмицата и вие ќе бидете изложени на речиси дополнителни 50 повеќе! Ова е неверојатно индустрија. Постои еден проблем, иако, тоа е тешко да се добие во (и излезе) на играчката песок кутија. Вие треба да бидат на право место во право време и се надевам дека ветрот ќе те земам и удар со вас во вистинската насока. Со среќа!

Дејвид Е Fitzgibbons, КЗК
Извршниот Барај група
1300 Weathervane Лејн, Suite 216
Акрон, Охајо 44.313
330.867.7725

Остави Одговори

CAPTCHA Image
Освежи ја сликата
*