Најдобриот совет на производи за деца

Блог

Мирољубив Кралство: Нов начин да се игра

peaceable

Мирољубив Британија има мисија - да ги учат децата да соработуваат со играње табла игри. Оваа зима, мирољубив Кралство ќе започне пет нови соработка одборот игри. Колекцијата вклучува брои вашата кокошки, потсмев сова потсмев, Изгубени кученца, сирена Остров и Стоун супа. Идеален за деца три години и нагоре, игри фокусира на [...]


Д-р играчки најавува нови iPhone App

long

Во потрага по совршен играчка или детски подарок? Користат стан д-р играчки за да го стесните пребарување! Д-р играчки, Stevanne Ауербах, д-р, е еден од водечките експерти во светот на игра, играчки, и детски производи. Со 30 години искуство, нејзиниот годишен Наградата се доделува на најдобрите во образовните, развојни и вештини и градење на производите што се нудат [...]


Создавање на производи за успех

happy kids silhouettes playing in a park

од страна на Deb де Sherbinin, KidSmart можете да одговорите на овие 10 клучните прашања во врска со вашата топла нов производ концепт? Со неверојатно многу-85%-на сите нови производи не успеваат на пазарот. Како може да го зголеми шансите тепање на коефициенти? Добро место за почеток е преку развивање на разбирање на 10 клучните фактори кои придонесуваат за [...]


Филм: дрвена играчка Историја

pegdolls

Дрвена играчка историја, краток промотивен спот за нашата историја на играчки DVD-то, кој е достапен од Кроу Продукција. Историја на играчки е идеален за едукатори музеи и родителите насекаде. Исто така, достапни преку Малку Вуд студио, CV8 1NG, Англија Велика Британија.


Еко-пријателски Играчки: Како да одат зелени

329311-Maple_Landmark_blocks

Од Подароци & Декоративни Алатки играчки индустрија признавање, одговарајќи на одржливост прашања Stevanne Ауербах Јавор Место блокови на светот во кој живееме се случува преку драматичен еколошки и промените на животната средина. Играчката индустрија е во пораст повеќе свесни за прашањата и станува се повеќе одговора на промени во широк спектар на начини. Таму [...]


А сосема нов животна средина во играчка индустрија

new_paradigm

Како да се преживее и да напредува од Рејчел Мареј Мејер Во летото на 2007 година имало милиони играчки се сеќава. Потрошувачите унија етикетирани 2007 "Година на потсетиме." Беа дел од овие се сеќава за дизајн поврзани со прашања како што се мали опасни магнети и мали делови во играчки за деца под три години [...]


Монтгомери училишната ABC блокови

Montgomery Schoolhouse ABC Blocks

Јавор Место Монтгомери училишната ABC блокира сет од 28 блокови со дел асортиман на букви и бројки за создавање на зборови и правење на аритметички комбинации. Секој блок е отпечатен со букви, бројки и едноставен слики како еден стол, дрво, шапка, патка, или телефон за збор и објект признавање пракса. На 1 3/4 "коцки [...]


JigsawBlocks Фантазија земјиште

Jigsaw Blocks

HABA JigsawBlocks Фантазија земја Фантазија земјиште сложувалка блокови направен од буково дрво функција поинаков облик, боја, слика, шема или звук. Постои калеидоскоп блок, огледало и исто така малку камбаната. Малку раце ќе се забавуваат манипулирање со градежни блокови. Наредете мечка, глувче, лав и другите животни во сложувалка слика или куп ги [...]


Па сакате да се направи (или да го продаде, или пазар) играчки.
Сега што?

toyindustry

Дејвид Е Fitzgibbons, КЗК Извршниот Барај група Здраво на сите. Пред да ви кажам што да правам, мислам дека е важно да ви кажам што да не го стори. Да почнеме со тоа, никогаш не плаќаат поединечни да добиете работа! Мислам дека ова е сериозен губење на вашите пари и, етички, морам [...]


Д-р играчки Адвокати Повеќе играат време

cltoys

Препечатени од Сан Франциско кроникл 1 март 2010 Таа се нарекува себеси "Д-р Играчка "Едукаторот и да се залагаат за играчки како алатки за учење, Stevanne Ауербах има напишано 15 книги, меѓу кои" играчки Гради:. Прирачник на играчки за деца "(Лајл Стјуарт, 1986) и" Играчки за животот: Подобрување на детството преку игра "(Универзумот, 1999). Ауербах, 71, [...]


Д-р играчки на Интервју: Кливленд Обичен дилер

zhu-zhu-hamsters-maniajpg-4fbf0f4b387e9893

Трендовски играчки како Жу Жу миленичиња доаѓаат и си одат, но класици како Плеј-DOH ни даде траен funFrom на Кливленд Обичен дилер, 20 Февруари 2010 Оваа година, Жу Жу миленичиња хрчаци се сите бес. Малиот кожен роботи фатени на како на зелка лепенка кукли од недалечното минато. Американската Меѓународниот играчки саем се одржа [...]


Волт Дизни Пинокио: Во вистинскиот живот Гепето

tindustryc

препечатени од недела Меркур Вести 20 февруари, 2009 година А toymaker од Warwickshire стана реалниот живот Geppetto по снимале за повторно владее верзија Дизни на Пинокио ​​во Холивуд. Кирил Hobbins, од Kenilworth, е правење дрвени играчки за 20 години и Дизни му пријде со функција на новиот ДВД. Г-дин Hobbins рече: "Ние [...]


Алабама Бебињата: Алабама неуништив кукла приказна

alabama_doll_1_medium

Вирџинија Дејвис, кукла Reader Кукли остави неуништив меморија. Ако некој крстови линијата Грузија во Алабама може да се изгуби еден час во време кога источно време зона промени во Централна време. Сепак, како што се влегува на подзаспаната малото гратче Roanoke, Алабама време станува неважно: големи цркви, сопственост на семејството бизниси, и многу [...]


Зелка лепенка Детска: фантазијата продолжува

cabbage-patch-kids

Вирџинија Дејвис, кукла Reader Луѓе сон на магијата, и тие раскажуваат приказни на магичен работи, и секое дете верува во магија. Но, во Грузија, нешто повеќе од Yonah планина, таму лежи долината што навистина е магично место. Тука Koosas се искачи на дрва, и Бани Пчелите голтка нектар од магичен растенија, и [...]


Кооперативни игри: Враќање во Суштината на драмата

YogaGardenGame2

од Ана ван Mijke Harten, соработник на DrToy.com Во соработка игри луѓе играат заедно наместо едни против други. Оваа резултати природно во победа / win ситуација за сите играчи. За помалку тогаш нема време, во фокусот се префрли од секој од нив за себе и се обидува да биде најдобар, да работиме заедно за постигнување на [...]


Велосипедска Сигурност Совети

4 Preschooler

од Алан Goldscher, U-Bike изумител, нас Велосипедизмот велосипеди "r" е забавен и здрава вежба. Пред да се дозволи на вашето дете да се прошетаат неговото или нејзиното велосипед на патишта, одвојте време за да ги учат на важни безбедносни правила. Многу велосипедисти се сериозно повредени во несреќи, бидејќи тие се помалку заштитени од возачите на автомобили и / или тие [...]


Д-р играчки се приклучи EcoLogo тимот Советодавниот комитет

eco2

Филаделфија 25 јануари, 2010 - Што д-р играчки, Едвард Schmults, поранешен извршен директор на ФАО Шварц, и голем играчка на мало имаат заедничко? Овие индустриски експерти се сите заинтересирани во изработка "позелени" играчки достапни за деца. Советодавниот комитет на тимот EcoLogo е задоволство да го пријавите дека напредокот на првиот стандард на Програмата за играчки [...]


Бони плетенки

bonnie_braids_medium

Вирџинија Дејвис, кукла Reader Овој месец на New York Times објави една статија на луѓе за купување помалку за нивните деца. Таа рече дека до неодамна просечната дете беше добивањето над седумдесет нови играчки една година и многу добиваа колку што две нови играчки за една недела. Родителите, сега се фокусира повеќе на квалитет игричка [...]


Она што ја прави одлична игра?

games

од страна на Кони Навистина Универзитетот Игри како универзитетски Игри пристапи неговата 20 годишнина и се одразува на повеќе од 150 игри воведе, се чини дека неколку заеднички карактеристики на Универзитетот Игри 'играта. Што е најважно, Универзитетот Игри стремиме да се меша учење и забава. Подолу е убав список на карактеристики на голема игра [...]


Беј областа Жените играчки дизајнери

goldengate

Десет Bay Area Жените играчки дизајнери, компании и производи. 1. Roly Поли огледало конус (Бебе Ville / Менхетн), Del Greger: www.manhattantoy.com 2. Пак Стаорец Кукла (Folkmanis), Џуди Folkmanis: www.folkmanis.com 3. Ecosaucer ™ (зелено Играчки), Лори Hyman: www.greentoys.com 4. Madi кукла (Itty Bitty играчки ко), Стефани Blythe: www.madidoll.com 5. Се вртат и Одете одбор игри (мирољубив Кралство), Дона Jaffe, www.pkpress.com [...]


Коска Up на американската историја со игри

cooperativegames

Американската историја - Дејвид Niecikowski Придонес авторот, DrToy.com коскена горе на некои игри кои ќе ви помогнат коска врз американската историја. Превземи | PDF (се отвара во Acrobat) ♦ Дејвид Niecikowski е експерт за употреба на одборот и игри со карти да се зголеми академски и социјален достигнување. Тој е сертифицирана во основното образование и [...]


На музиката за мали деца: Музичката шекерче Теорија

childrenviolin

од Боби Susser Сите сме чуле песни кои зграпчи нашето внимание и сакаше да ги чуе повторно и повторно. Тоа би можело да се препреки повторувачки лирски фраза, музички линија, необичен ритам, или можеби цела секција на песната како хор. Како возрасни, ние често се однесуваат на песни кои ни закачи ја оваа [...]


1920 Детски театар Newsreel

toytheatre

А newsreel од почетокот на 1920 година за театар играчки творецот. Тоа покажува printmaker измислица играчка театар листови, ги подготвуваа за шоу, и малку на шоуто, како и.


Quadro Phunzone

Quadro Phunzone

Quadro / Phunzone Мој Прво Quadro Кит Единствени големи модуларен изградба играчка на кои деца всушност може да се искачи, ползи, повлечете и да игра во и надвор од вратите. Можете лесно може да се соберат шарената, прецизност Инженерните термопластични компоненти во различни саканиот конфигурации. Поголемите дизајни можат да бидат креирани со едноставно додавање на повеќе компоненти или додатоци како слајдови или тркала. [...]