Најдобриот совет на производи за деца

Д-р играчки Вести

Д-р играчки најавува нови iPhone App

long

Во потрага по совршен играчка или детски подарок? Користат стан д-р играчки за да го стесните пребарување! Д-р играчки, Stevanne Ауербах, д-р, е еден од водечките експерти во светот на игра, играчки, и детски производи. Со 30 години искуство, нејзиниот годишен Наградата се доделува на најдобрите во образовните, развојни и вештини и градење на производите што се нудат [...]


Д-р играчки Адвокати Повеќе играат време

cltoys

Препечатени од Сан Франциско кроникл 1 март 2010 Таа се нарекува себеси "Д-р Играчка "Едукаторот и да се залагаат за играчки како алатки за учење, Stevanne Ауербах има напишано 15 книги, меѓу кои" играчки Гради:. Прирачник на играчки за деца "(Лајл Стјуарт, 1986) и" Играчки за животот: Подобрување на детството преку игра "(Универзумот, 1999). Ауербах, 71, [...]


Д-р играчки на Интервју: Кливленд Обичен дилер

zhu-zhu-hamsters-maniajpg-4fbf0f4b387e9893

Трендовски играчки како Жу Жу миленичиња доаѓаат и си одат, но класици како Плеј-DOH ни даде траен funFrom на Кливленд Обичен дилер, 20 Февруари 2010 Оваа година, Жу Жу миленичиња хрчаци се сите бес. Малиот кожен роботи фатени на како на зелка лепенка кукли од недалечното минато. Американската Меѓународниот играчки саем се одржа [...]


Д-р играчки се приклучи EcoLogo тимот Советодавниот комитет

eco2

Филаделфија 25 јануари, 2010 - Што д-р играчки, Едвард Schmults, поранешен извршен директор на ФАО Шварц, и голем играчка на мало имаат заедничко? Овие индустриски експерти се сите заинтересирани во изработка "позелени" играчки достапни за деца. Советодавниот комитет на тимот EcoLogo е задоволство да го пријавите дека напредокот на првиот стандард на Програмата за играчки [...]


Родител да се биде родител: Избегнувајте бесот во играчки коридор

tantrum

Со Betsy Flagler Бафало Вести 16 ноември, 2009 Како топење се случуваат во играчка патеки во целиот народ, го направите вашиот малку оние голема корист. Разбирам дека сензорни преоптоварувања на празен tummies донесе на вреска одговара. Направи ја оваа годината за тимска работа. Одите на шопинг само ако е можно да се задржи малку главите од добивање премногу поттикнати од [...]


Д-р играчки Вклучува канадски производи на 100 Најдобри Листа

fauna

Знаеш четвртиот квартал се приближува кога д-р Stevanne Ауербах (ака д-р играчки), омилена игра во Северна Америка експерт, ослободува нејзиниот годишен 100 најдобрите производи Листа на детето. Секогаш добро истражуван компилација на предмети - од одборот игри за роботиката - листа оваа година вклучува производ од пет канадски компании. Споделување на центарот на вниманието со некои од [...]


Д-р играчки Родителите списание Интервју

play_smart3

Нема магична играчка која ќе се претвори вашиот сума во гениј. Но, можете да изберете игричка што ја зголеми развојот на вашето бебе во секоја фаза. Д-р играчки Интервју: Родителите списание, мај 2009 година. Превземи [PDF - отвора во Acrobat]