Најдобриот совет на производи за деца

Играчка индустрија

Креирање Производи за успех

happy kids silhouettes playing in a park

од Deb де Sherbinin, KidSmart можете да одговорите на овие 10 клучните прашања за вашата жешка нов производ концепт? Неверојатен број-85%-на сите нови производи не успеваат на пазарот. Како може да го зголеми шансите тепање на шансите? А добро место да се започне со развивање на разбирање на 10 клучните фактори кои придонесуваат за [...]


А сосема нов животна средина во играчката индустрија

new_paradigm

Како да се преживее и да успее од Рејчел Мареј Мејер Во летото на 2007 година имало милиони играчки се сеќава. Потрошувачите унија етикетирани 2007 "Година на потсетиме." Беа Поголемиот дел од овие се сеќава за дизајн поврзани со прашања како што се мали опасен магнети и мали делови во играчки за деца под три години [...]


Значи сакате да направите (или да го продаде, или пазар) играчки.
Сега што?

toyindustry

од Дејвид Е Fitzgibbons, КЗК Извршниот Барај Група Здраво на сите. Пред да ви кажам што да правам, мислам дека е важно да ви кажам она што не да се направи. Да започне со тоа, не секогаш плаќаат поединец да добиете работа! Мислам дека ова е сериозен губење на вашите пари и, етички, имам [...]


Она што го прави голем натпревар?

games

со Кони Gee Универзитетот Игри како универзитетски Игри пристапи неговата 20 годишнина и се одразува на повеќе од 150 игри воведени, се чини дека неколку заеднички карактеристики на Универзитетот Игри 'играта. Што е најважно, Универзитет Игри стремиме да се меша учење и забава. Подолу е убав список на карактеристики на голем свирење [...]


Bay Area Девојка играчки дизајнери

goldengate

Десет Bay Area Девојка играчки дизајнери, компании и производи. 1. Roly Poly огледало конус (Бебе Ville / Менхетен), Дел Greger: www.manhattantoy.com 2. Пак Стаорец куклен (Folkmanis), Џуди Folkmanis: www.folkmanis.com 3. Ecosaucer ™ (зелено Играчки), Лори Химан: www.greentoys.com 4. Madi кукла (Itty bitty играчки Ко), Стефани Blythe: www.madidoll.com 5. Предат и Оди одбор игри (мирољубив Кралство), Дона Jaffe, www.pkpress.com [...]


На Музика за мали деца: Музика шекерче Теорија

childrenviolin

од Боби Susser Сите сме чуле песни кои зграпчи вниманието и сакаше да ги слушне повторно и повторно. Тоа би можело да биде препреки повторувачки лирски фраза, музички линија, необични ритам, или можеби цела секција на песната како хор. Како возрасни, ние често се однесуваат на песни кои ни се поврземе ова [...]


Движејќи се во играчка индустрија

alphabet

со Силија Бехтел Бехтел Извршниот Барај играчката индустрија, како и со сите други индустрии, се движи заедно во време на несигурност и двоумење. Дури и најздравите на компании се многу внимателни во сите аспекти од нивниот бизнис. Економијата е принудувајќи производители да се фокусираат на дното линија. Тие се многу [...]


Работа со лиценцирање агент

industry

од страна на Ендрју Berton Excel развој Group, Inc Зошто ми е потребен за лиценцирање агент? Никој доброволно дели нивниот потенцијал авторски права со некој друг, но многу играчка директори немаат време да работат со нови дизајнери. Наместо тоа, тие изгледа на овие идеи преку пронаоѓач претставник, на пример, искрен играчка лиценцирање агент. Како [...]