Најдобриот совет на производи за деца

Д-р играчки е Rx

Воз Авантурите

train

од Stevanne Ауербах, д-р Играчка возови секогаш фасциниран деца. Играње со возови нуди многу учење. Децата сакале да прочитате за и да играат со мали возови. Оние вистинските се возбудливо да се види. Се патува во воз, така што вашето дете може да се прошири своите искуства за патување и почитување на [...]


Што е PQ? (Play количникот)

pq

од Stevanne Ауербах, д-р играчки Како и повеќето родители, сакате вашите деца да си играат со производи кои нудат најдобра вредност за вашите инвестиции. Играчки, игри, софтвер и ленти може да обезбеди деца со различни игра и искуства за учење. Мора да изберете предмети внимателно. Јас го користам Play количникот (PQ) за да се опише степенот до кој вашиот [...]


Практични игра простор покажувачи

7 Special Needs

од Stevanne Ауербах, д-р играчки Дали некогаш сте се гледаше во игра област на вашето дете и се прашував дали вонземјани го посетиле? Работите може да се расфрлани секој кој начин, падна како да паднал од вселенски брод. Знам дека тоа е понекогаш предизвикувачки и тешко да се биде родител. Сакате да ја купите нов празник подароци, но каде што ќе [...]


Што го прави добар играчки

1 The Importance of Play & Toys

од Stevanne Ауербах, д-р играчки Работи што треба да се размислува за кога продавниците за играчки вашите деца: Играчки се важен дел од животот на секој детето. Тоа е прекрасно чувство да им даде право играчка. Изборот на оној кој е хит е предизвик. Со повеќе од 300.000 играчки и детски производи, избори може да биде [...]


Играчки кои Негуваат или Зошто основите се подобри

Play Everywhere

од Stevanne Ауербах, д-р играчки Тешко е да не се чувствуваат премногу задоволни од обемноста на играчки нови детски и производи на пазарот. Имате повеќе да се размислува за и сметаат дека тогаш кога било досега. Пред да се чувствувате обземен, сметаат дека важноста на основите. Што уживаат играјќи си со како дете? Вашето дете [...]


Совети д-р играчки за повеќе вредни Време на исполнување

family_300

од Stevanne Ауербах, д-р играчки д-р играчки нуди овие предлози за добивање на уште вредност од игра. Овие упатства се добри во секое време од годината да се збогати искуства на вашето дете со играчки и игри и други производи и ќе ви помогне да се направи на време дури и повеќе избалансиран и забава за вашето дете. Style1 {[...]


Д-р играчки за играчки собрание Совети

special_needs

од Stevanne Ауербах, д-р играчки Давање подароци треба да биде забавно искуство, не комплицирана од грижиш за тоа како да се стави на парчиња заедно. Собранието на играчки себе може да биде пријатно, креативен процес, ако ги следите овие предлози од д-р играчки. Прво, план на проектот и се собираат алатки можеби ќе треба: ножици. (Треба овие [...]


Што е за бебе

2 Baby

од Stevanne Ауербах, д-р играчки нови бебиња треба нежна стимулација, селективно забава и постојана безбедност. Овие критериуми треба да бидат суштински дел од вашето внимание секој ден, како и секој друг кој ви помага да се грижат и негува вашето бебе. Рамнотежа помеѓу игра и стимулација, тивок и одмор, здрава храна и [...]


Што е за мали деца

3 Toddler

од Stevanne Ауербах, д-р играчки Бебињата активно да истражуваат нивниот свет и сакаат да се допре, мирис, вкус сè. Гледајте внимателно и дете-доказ претставата простор. Оваа возраст е одлично време за многу добри, безбедни играчки, и различни игра искуства. Право играчки помош Бебињата учат за боја, форма, големина и тежина. Како што [...]


Што е во право за preschoolers

Pre-schooler

од Stevanne Ауербах, д-р играчки preschoolers имаат многу енергија. Тие се заинтересирани за сè. Нивниот речник, самоизразување и имагинација се брзо се шири. Тие сакале игра која е драматична, креативни и активни. Нивната љубов на игра прави предучилишна забавно-полнат средина за учење. Тие развиваат социјални вештини, чувство на одговорност, и да ги прошират комуникациски вештини [...]


Што е во право за примарна-одделение децата

Primary Schooler

Stevanne Ауербах, д-р играчки Децата растат брзо, брзо се движат низ различни развојни фази. Во текот на основното оценки тие се активно проширување на својот интерес во пријателства, учење, и отворено игра. Врсници се многу важни. Видови на играчки нивните пријатели си играат со и нивните активности имаат влијание врз децата како тие поминуваат време заедно. Децата ги изразат своите [...]


Што е за постари деца

Older Child

од Stevanne Ауербах, д-р играчки возраст помеѓу девет и единаесет, децата се доживее брз социјално созревање и физички развој. Тие се во транзиција. Како тие растат, нивните интереси расте повеќе софистицирани. И покрај промените, тие се уште треба да имаат добар баланс на активности во домот, училиштето, и да игра. На оваа возраст, пријателите имаат [...]


Велосипедска Совети

4 Preschooler

од Алан Goldscher, У-велосипеди Изобретател, нас колоездене Велосипеди "r" е забавно и здрава вежба. Пред дозволувајќи им на вашите деца да се прошетаат неговиот или нејзиниот велосипед на патиштата, одвојте време за да ги учат на важни безбедносни правила. Многу велосипедисти се сериозно повредени во сообраќајни незгоди, бидејќи тие се помалку заштитени од возачите на автомобили и / или тие [...]


Родител на матичната: Избегнувајте бесот во играчки коридор

tantrum

Од Betsy Flagler Бафало Вести 16 ноември, 2009 Како топење случи во играчка патеки во целиот народ, го направите вашиот малку оние голема корист. Разбирам дека сензорни преоптоварување на празен tummies донесе на вреска се вклопува. Направи оваа година за тимска работа. Одите на шопинг само ако е можно да се задржи малку умови од добивање премногу поттикнати од [...]


Производ д-р играчки за безбедност Совети

5 Primary Schooler

. Style1 {margin-left: 80px;} д-р играчки истакнува десетина лесно нешта да се запамети околу безбедност на играчките, игра со децата, а изборот на нов играчки: Специјално за родители со деца на возраст под шест: Внимавајте што детето е во моментов игра со во домот. (Особено ако постои постар брат во домот.) [...]


Совети д-р играчки за чување Играчки чиста и безбедна

2 Baby

Види за мали делови, остри рабови, лабава врски, или други можни опасности за мали деца на возраст под 3. Бидете сигурни производи се етикетирани како "токсични". Покријат изложени електрични приклучоци. Види за лабава електрични жици и други потенцијални домаќинство опасности. Играчки кои се постапува често од страна доенчиња и мали деца треба да бидат исчистени и дезинфицирани секојдневно [...]